Вила Јулија – Будва

Вила Јулија е лоцирана во центарот на Будва (во близина на бензинската пумпа ЕКО), на 5 мин. пешачење до Словенска плажа и на 10 мин. пешачење до стариот град на Будва. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија и апартман за три лица. Собите се на приземје и на втор кат. Сите соби се опремени со ТВ, клима (вклучена во цена), чајник, фрижидер, фен за коса, сопствен тоалет со туш кабина и балкон. Двокреветните и трокреветните студија немаат кујна и не е дозволено готвење во вилата. Единствено во апартманот има мини кујна со судопер, решо со две рингли, чајник. На располагање во вилата има пегла и даска за пеглање.

КООРДИНАТИ: 42.29041970542259, 18.84365956549586
 
ЦЕНОВНИК ЦРНА ГОРА 2022 – ВИЛА ЈУЛИЈА – БУДВА
Термин 22.06 – 29.06 29.06 – 06.07 06.07 - 13.07 13.07 – 20.07 20.07 – 27.07 27.07 – 03.08 03.08 – 10.08 10.08 – 17.08 17.08 – 24.08 24.08 – 31.08 31.08 – 07.09
Ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Студио 1/2 219€ 239€ 259€ 299€ 319€ 319€ 319€ 319€ 299€ 279€ 259€
Студио 1/3 319€ 339€ 359€ 399€ 419€ 419€ 419€ 419€ 399€ 379€ 359€
Апартман 1/3 349€ 369€ 389€ 429€ 449€ 449€ 449€ 449€ 429€ 409€ 389€
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
10% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ОД 50% ДО 30.04.2022

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
– Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
– Туристичка такса (1€ по лице од ден – се плаќа во вилата)
– Автобуски превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА ЦРНА ГОРА:
– Скопје (Дрводекор) – 45€
– Куманово (бензинска Макпетрол или автобуска) – 50€
– Велес (кружен тек кај Коструницата) – 50€
– Росоман (Црна Река – Сирково) – 55€
– За деца (02-11.99 год.) се одбива 10€ од цената за возрасен
– За билет во еден правец се одбива 10€
– Поаѓање од Скопје секоја среда во 23:30h, враќање од Будва секој четврток 14:00h

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
– За резервација задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
– Цените се дадени во евра, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
– Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка
– Користењето на собите собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
– За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 10% попуст на вторниот аранжман
– Попустите не се комбинираат
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– За хигиената на собите се грижат самите гости
– Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку Косово и Албанија
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената

Галерија