Вила Spiros – Агиос Никитас, Лефкада

Вила Спирос се наоѓа на 300метри од плажа, на почетокот на Аг.Никитас (види мапа) во нејзина близина се наоѓа продавница на 100м,rent a car и rent a bike на 100м, централната пешачка уличка се наоѓа на 100м од вилата, на која се наоѓаат ресторани, таверни, продавници за храна, гиро, слаткара, продавници за сувенири. Вилата располага со двокреветни студија со дупли кревет и трокреветни студија со еден дупли кревет и еден единечен, сите имаат мини кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, сопствен тоалет со туш, клима и туш, терасата е надворешна, заедничка за сите соби оделена со паравани и се излегува на неа од влезната врата на студиото. Терасите се со страничен поглед на море

Капацитетот на собите: во двокреветна соба максимум 2 лица, во трокреветна соба максимум 3 лица.
Клима уред со доплата 5евра на ден.

Гпс координати: 38°47’20.6″N 20°36’49.7″E
 
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД
Цените се по СТУДИО за 7 ноќевања  

 
Тип на соба Ноќи ½ студио(2лица) ½+1 студио(3 лица)
15.06-22.06.2022 7 189 199
22.06-29.06.2022 7 249 259
29.06-.06.07.2022 7 289 299
06.07-13.07.2022 7 339 349
13.07-20.07.2022 7 379 399
20.07-27.07.2022 7 379 399
27.07-03.08.2022 7 379 399
03.08-10.08.2022 7 379 399
10.08-17.08.2022 7 379 399
17.08-24.08.2022 7 379 399
24.08-31.08.2022 7 379 399
31.08-07.09.2022 7 329 339
07.09-14.09.2022 7 289 299

Во цената не е вклучен превоз

Повратен превоз до Лефкада и време на поаѓање:
Време на поаѓање кон Грција:

01:00 h Скопје (Дрводекор) 50€
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) 50€
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) 50€
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) 50€
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил) 50€
04:00 h Битола (Главна автобуска станица) 50€
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола 55€
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) 55€
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола 55€
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) 55€

Време на заминување од Грција:
(времињата се по МК време)
Бус Лефкада Агиос Никитас
12.30 часот Нидри
13.00 часот Никиана
13.30 часот Канали
14.15 часот

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
– Деца до 1,99 години бесплатно

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА “С-Травел“

Време на поаѓање за Лефкада:
01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола
12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

Галерија